wtorek, 18 stycznia, 2022
- Advertisement -

Skąd wziąć nawet 350 000 złotych na start firmy?

- Advertisement -
- Advertisement -

Praca na własny rachunek to niewątpliwie marzenie większości z nas. Niestety problemem jest nieustannie powiększająca się konkurencja i koszty, jakimi opatrzone jest inwestycja, po czym prowadzenie działalności gospodarczej. Pomimo, że banki z niechęcią wspierały finansowo osoby o zerowym stażu rynkowym, początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć na interesujące wartości, które z pewnością przełożą się na zawrotny rozwój firmy.

Istotne zmiany na rynku nastąpiły wraz z pojawieniem się placówek bankowych, których celem była obsługa niewielkich firm. Mowa tutaj szczególnie o Idea Bank i FM Bank, które znacznie przyczyniły się do zmiany uniwersalnych instytucji bankowych w stosunku do  mikro przedsiębiorców. Drugim powodem metamorfoz jest zwiększona aktywność instytucji publicznych w przypadku wspierania drobnej przedsiębiorczości.

W dobie rozwijającej się cywilizacji, dominują banki wyciągające pomocną dłoń dla przedsiębiorców. W ofercie FM Bank znajdziemy dwie propozycje dla początkujących, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą do 12 miesięcy. Są to Kredyt na Start i Kredyt Start-Up Profesja. Maksymalną wartością, jaką możemy pożyczyć to 150 000 zł. Okres kredytowania natomiast obejmuje maksymalnie 60 miesięcy. Portalpozyczek.pl zaznacza, że jeszcze kilka lat temu dużym problemem była organizacja kredytu dla początkującej działalności gospodarczej na czas jednego roku.

Dwa rozwiązania kredytowe dla nowych przedsiębiorstw posiada w swojej ofercie Idea Bank. Do ich grona zaliczyć możemy Kredyt na Start i Pożyczkę Bezzwrotną. W przypadku pierwszej oferty potencjalny przedsiębiorca ma możliwość pożyczenia nawet 350 000 zł. To kwota, która jest nawet kilkukrotnie wyższa w porównaniu do konkurencyjnych ofert kredytów dla nowych firm. Warto dodać, że maksymalna kwota zobowiązania, które nie jest opatrzone zabezpieczeniami rzeczowymi, nie może być większa aniżeli 25 000 zł. Aby otrzymać kredyt nie jest koniecznością posiadanie biznesplanu czy też stażu firmy. Z racji tego, iż taka kwota wiąże się z dużym ryzykiem dla banku istotne są zabezpieczenia w postaci np. hipoteki, lub koniecznością związania z bankiem innymi usługami, takimi jak księgowość w Tax Care czy kontem firmowym. Niewątpliwym plusem korzystania z oferty jest pokrycie składek na ZUS przez Idea Bank przez rok.

- Advertisement -

Latest news

- Advertisement -

Related news

- Advertisement -