wtorek, 18 stycznia, 2022
- Advertisement -

Pożyczki dla bezrobotnych

- Advertisement -
- Advertisement -

W życiu zdarzają się różne sytuacje, kiedy natychmiastowy zastrzyk gotówki może uratować sytuację. Ze względu na brak stałych dochodów, żaden bank nie udzieli pożyczki gotówkowej osobie bezrobotnej. Jak i również odmówi wsparcia finansowego każdej osobie zatrudnionej na podstawie umowy cywilnoprawnej (umowa śmieciowa). Jedyny ratunek w firmach pożyczkowych, które nie wymagają zaświadczeń o dochodach, jedynie trzeba złożyć pisemne oświadczenie o tym, ile się zarabia.

Chwilówka to popularna nazwa tzw. pożyczki terminowej. To stosunkowo niewielka kwota, która może wynosić od 1 000, 3 000 lub 5 000 PLN, którą musimy oddać po upływie 30 lub 60 dni. Firmy pożyczkowe wprowadziły inne zasady dla nowych a inne dla stałych klientów firmy. Wiele firm w swojej ofercie oferuje pierwszą darmową pożyczkę, która polega na tym, że spłacamy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Każda spłacona pożyczka o czasie gwarantuje pożyczenie większej kwoty.

Kredyty dla osób niezatrudnionych

Pożyczki dla bezrobotnych udzielane są na identycznych zasadach jak pożyczki dla osób zatrudnionych gdzieś na stałe. Taki sposób finansowania to dobra alternatywa dla tradycyjnego kredytu, którego otrzymanie to prawdziwa droga przez mękę. Wiele firm udziela zobowiązania od 1000 do 5000 zł z okresem spłaty do 30 dni.

Osoba bezrobotna wybierając taką opcję pożyczania może przeznaczyć pożyczoną kwotę na dowolny cel. Większość ludzi przeznacza ją spłatę swoich poprzednich kredytów. A inni przeznaczają na najważniejsze wydatki typu: remont mieszkania, naprawa auta. A także na zakupy, a także na wizyty lekarskie. Są też tacy ludzie, którzy przepuszczają dodatkowe pieniądze na swoje przyjemności.

Firmy, które oferują pożyczkę osobom bezrobotnym są kierowane do osób, które nie mają stałego zatrudnienia. Pożyczka dla bezrobotnych jest dla osób, które:

  • Mają chwilowy brak zatrudnienia;
  • Utrzymują się ze stypendium, wynajmu mieszkania, czy darowizn;
  • Pożyczkę może dostać osoba, która ukończyła 18 lat;
  • Pożyczkę otrzymają osoby, które pracują „na czarno”;
  • Niezalegalizowana praca za granicą;
  • Życie na utrzymaniu partnera/rodziców/bliskich.

Wszystkie przedstawione sytuacje sprawiają, że otrzymanie tradycyjnej pożyczki jest bardzo trudne. Dlatego pożyczki dla bezrobotnych są dla takich osób najbardziej komfortową i pewną opcją otrzymania pomocy finansowej.

Co jest zabezpieczeniem bezrobotnego?

Brak stałej pracy nie musi być już przeszkodą we wzięciu pożyczki. Odkąd powstały specjalne pożyczki dla bezrobotnych, pozyskanie pieniędzy jest możliwe w przypadku pracy za granicą lub w kraju bez udokumentowanych zarobków – jedynie na oświadczenie albo nawet bez niego.

Dla instytucji pożyczkowych najkorzystniejszą formą zatrudnienia, braną pod uwagę podczas wydawania decyzji pożyczkowej, była umowa o pracę. Teraz bierze się pod uwagę również inne formy zatrudnienia – umowę o dzieło, umowę zlecenie albo rentę, emeryturę lub stypendium, a nawet uzyskiwanie dochodu jedynie z programu 500+.

Firma pozabankowa przedstawia bardzo atrakcyjną ofertę, dlatego pożyczkę może wziąć każdy dorosły człowiek, bez względu na sytuację finansową.

- Advertisement -

Latest news

- Advertisement -

Related news

- Advertisement -

71 KOMENTARZE