wtorek, 18 stycznia, 2022
- Advertisement -

Pożyczka pozabankowa

- Advertisement -
- Advertisement -

Definicja i wyjaśnienie terminu pożyczki pozabankowej

Pożyczka pozabankowa to zwykła pożyczka, która jest udzielana przez podmiot, firmę lub instytucję, która nie jest bankiem. Taka pożyczka podlega regulacjom kodeksu cywilnego oraz ustawie o kredycie konsumenckim. Pożyczkodawca może być każdy, osoba prywatna lub instytucja, z jednym zastrzeżeniem. Pożyczane pieniądze muszą należeć do osoby fizycznej lub firmy, która udziela pożyczki, a nie do osób trzecich.

Różnice pomiędzy pożyczką bankową, a pozabankową?

Jak już wyżej wspomnieliśmy pożyczka pozabankowa podlega regulacjom kodeksu cywilnego i ustawie o kredycie konsumenckim. Natomiast kredyt bankowy jest regulowany prze Prawo Bankowe. Inaczej mówiąc, są to prawie identyczne usługi, różniące się jedynie tym, iż podlegają innym regulacjom prawnym. W każdej z tych pożyczek trzeba mieć kont bankowe. Jeśli nie masz sprawdź ranking kont bankowych.

Wady i zalety

Wady:

  • Koszt pożyczek pozabankowych jest znacznie wyższy, czyli kosztują nas więcej niż pożyczka bankowa

Zalety:

  • Łatwiejsza dostępność – pożyczkobiorca podlega mniejszej weryfikacji niż w przypadku pożyczek bankowych
  • Szybciej wypłacana gotówka
Uwaga na niektóre firmy udzielające pożyczek!

Należy pamiętać, iż wiele firm udzielających pożyczek pozabankowych może wprowadzać klienta w błąd, dlatego też warto sprawdzić firmę, od której chce się pożyczyć pieniądze. Można to zrobić nas stronie Komisji Nadzoru Finansowego

- Advertisement -

Latest news

- Advertisement -

Related news

- Advertisement -