wtorek, 18 stycznia, 2022
- Advertisement -

Kredyt konsolidacyjny w banku

- Advertisement -
- Advertisement -

Kredyty konsolidacyjne, krótka charakterystyka

  • wysokość nowej miesięcznej raty — jeżeli jest niższa od sumy łączonych zobowiązań, warto rozważyć ofertę;
  • okres spłaty – im krótszy, tym lepszy, aczkolwiek najpewniej będzie on dłuższy, niż czas na spłatę dotychczasowych zobowiązań;
  • całkowita kwota do spłaty — najpewniej będzie ona wyższa od sumy, którą miałeś oddać, spłacając zobowiązania tak, jak do tej pory. Im ta różnica będzie niższa, tym lepiej;
  • oprocentowanie według stopy RRSO — to wskaźnik, który może nieco wprowadzać w błąd osoby, które nie znają się na kredytach. To najlepsza liczba, która pokazuje koszt kredytu. Uwzględniający także prowizję pobieraną przez bank.

Kredyt konsolidacyjny w banku na długi


Kredyt konsolidacyjny może pomóc w odzyskaniu wcześniejszej stabilności finansowej. Może również poprawić płynność i przejrzystość domowych finansów, a także ułatwić ich kontrolę. Jego korzystne warunki mogą sprawić, że obsługa dotychczasowego zadłużenia kosztowała nas będzie mniej. A dodatkowo nie będziemy musieli pamiętać o terminowej spłacie rat kilku kredytów, które zastąpione zostaną jedną ratą. Jest on bowiem kredytem przyznawanym na spłatę naszych wcześniejszych zobowiązań. Może posłużyć na spłatę tradycyjnych kredytów gotówkowych, kredytu samochodowego, a nawet zadłużenia karty kredytowej.

Ogólnie na rynku funkcjonują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

1. Gotówkowe – oprocentowanie jest zbliżone do innych kredytach gotówkowych. Kredyt jest udzielany na dłuższe terminy – np. 5, 7, a nawet 10 lat.

2. Hipoteczne – oprocentowanie jest niższe od kredytów gotówkowych. Jednak faktyczna cena jest bardzo wysoka: w zamian za niższe raty.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego termin spłaty może wynieść nawet do 40 lat. Dzięki temu miesięczna rata jest niższa niż suma wszystkich naszych dotychczasowych zobowiązań. Dużą zaletą jest fakt, że kredyt konsolidacyjny ma dużo korzystniejsze oprocentowanie. Zapewnia to dodatkowe oszczędności. Kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć w dowolnie wybranej walucie. Którą można zmienić bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat.
Decyzji o konsolidacji nie podejmuj pochopnie. Daj sobie czas, sprawdź oferty kilku banków. Wszystkim przedstaw dokładnie te same zobowiązania do skonsolidowania. Podstawowe parametry, które powinieneś uzyskać to:

 


Kredyt konsolidacyjny łączy długi

Kredyt konsolidacyjny jest takim samym długiem jak każdy inny. Polega na tym, że pieniądze pozyskane od banku przeznaczasz na bardzo konkretny cel. Na przykład na spłatę innych kredytów i pożyczek. Gdy uzyskasz kredyt konsolidacyjny, bank nie przelewa pieniędzy na Twój rachunek. Tylko bezpośrednio na rachunki instytucji, w których jesteś zadłużony. W ten sposób Twoje „stare” kredyty i pożyczki zostają spłacone. A Ty masz teraz nowego wierzyciela, którego musisz obsłużyć comiesięcznymi ratami.

Wiele banków jak np. Alior Bank albo PKO BP oferuje kredyty konsolidacyjne z dodatkową gotówką. Bank umożliwia płacenie jednej niższej raty. Oferuje również dodatkową pożyczkę, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel.
Czasami jest tak, że zdolność kredytowa danej osoby nie pozwala na uzyskanie najtańszego kredytu. Nadal jest jednak szansa na tanią pożyczkę konsolidacyjną, która obniży twoje dotychczasowe raty. Czasami problemem nie jest wielkość rat. A różne terminy płatności wielu rat co może powodować, że przed wypłatą brakuje ci gotówki i wpadasz w spirale długów.

 

- Advertisement -

Latest news

- Advertisement -

Related news

- Advertisement -