Kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne to coraz popularniejszy produkt bankowy. Liczba kredytów stale rośnie i  warto czasami skorzystać z oferty innego banku, aby konsolidować sobie obecne zadłużenie ponieważ możemy na tym wiele zyskać, przy naprawdę niskim nakładzie pracy. Niski nakład pracy to przeniesienie zadłużenia do innego banku.

Kredyt konsolidacyjny korzyści

  • Konsolidując zadłużenie w innym banku możemy połączyć wiele kredytów w jeden,
  • Można również zmniejszyć swoją ratę, ponieważ za przeniesienie kredytu bank na pewno obniży Nam oprocentowanie,
  • Wydłużenie terminu spłaty – jeśli okazało się, że nasza rata jest za wysoka można ją zmniejszyć wydłużając tym samym okres spłaty,
  • Wakacje kredytowe – często banki po konsolidacji zadłużenia dają nam 2 lub 3 miesiące bez spłacania rat

Gdzie konsolidować zadłużenie?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta, ale jest trochę bardziej złożona. Jeśli zależy Ci na niższym oprocentowaniu to wybierasz oczywiście kredyt konsolidacyjny z mniejszym oprocentowaniem. Jeśli natomiast chcesz wysłużyć sobie termin spłaty to trzeba wybrać konsolidację, która umożliwia takie opcję. Wybór kredytu powinien być uwarunkowany sytuacją, w której tak naprawdę jesteśmy.

Lista kredytów konsolidacyjnych

Konsoliduję i zyskuję

Trzeba pamiętać o jednym. Jeśli decydujemy się już konsolidować nasze zadłużenie lub zadłużenia to powinniśmy wybrać taką ofertę, aby była ona z korzyścią dla nas. Rzadko, ale zdarza się, iż ludzie nie doczytają lub nie zapoznają się z warunkami i tak naprawdę otrzymują kredyt droższy niż mieli wcześniej.