Pożyczki od osób prywatnych

Prywatne pożyczki gotówkowe

Pożyczki prywatne online są jedną z odmian pożyczek pozabankowych. Pożyczki prywatne stają się coraz bardziej popularną formą uzyskania szybkiej pożyczki.
Inwestorzy najczęściej ogłaszają się w prasie, w Internecie lub w innych serwisach. Następnie powstaje kontakt najczęściej telefoniczny lub mailowy. Gdzie strony ustalają warunki pożyczki, a następnie spotkanie w celu podpisania umowy. Pożyczki najczęściej przekazywane są w formie gotówkowej. Natychmiast po podpisaniu umowy. Istnieje możliwość omówienia wszystkich warunków. Oraz podpisanie umowy bezpośrednio z Inwestorem.

Gotówkę możesz otrzymać zaledwie w kilka minut. Nie tracisz czasu na wypełnianie formalności. A pieniądze możesz otrzymać niemal od ręki. Oczywiście wcześniej musi nastąpić podpisanie umowy z osobą pożyczającą. Gdy Twój wniosek zostanie zatwierdzony, otrzymasz pieniądze na konto tego samego dnia. Zatwierdzanie wniosku i otrzymywanie pożyczki pozabankowej prywatnej jest bardzo uproszczone.
Pożyczki prywatnej nie otrzymasz, składając wniosek przez Internet. Zawsze wymagane jest podpisanie umowy z Inwestorem przy jego obecności. Najczęściej w miejscu przez niego wskazanym. Takie utrudnienia sprawiają, że pożyczki prywatne są wypierane przez pożyczki pozabankowe przez Internet. Udzielane są tylko na ograniczonym rynku lokalnym.

Wszystkie pożyczki prywatne są to pożyczki bez bik. Osoby prywatne nie mają dostępu do Biura Informacji Kredytowej, która jest bazą zastrzeżoną dla banków.
Szybkie pożyczki prywatne to silna konkurencja dla ofert bankowych. Dzięki Inwestorom możesz liczyć na mniej surowe kryteria podejmowania pozytywnej decyzji.

 

Pożyczki społecznościowe onlineTo doskonała alternatywa dla pożyczek bankowych. W pożyczkach społecznościowych prywatne osoby pożyczają pieniądze innym osobom. Wszystko to dzieje się za pośrednictwem specjalnych portali internetowych. Oprocentowanie i zasady udzielania pożyczek są różne w zależności od portalu.
Pożyczkę otrzymasz, jeśli będziesz osobą pełnoletnią. Niektóre portale jak np. kokos.pl nie pozwalają wystawiać tzw. aukcji pożyczkowych osobom wpisanym do którejkolwiek z baz dłużników. Osoby chcące skorzystać z tego typu pożyczki powinny posiadać jakiekolwiek zatrudnienie. Dające dochody pozwalające na spłatę zobowiązania.

Jak otrzymać pożyczkę społecznościową?

Pożyczanie społecznościowe ma oczywiście swoje kryteria wymagań. Jednym z nich jest pełnoletność pożyczkobiorcy. Poza tym należy posiadać konto bankowe, które będzie trzeba potwierdzić w procesie weryfikacji. Dodatkowo możemy być sprawdzeni w różnych bazach dłużników. Procedura ta ma za zadanie chronić inwestorów, którzy udzielają pożyczek osobom wnioskującym.
Należy zarejestrować się w jednym z portali. Firm, które udzielają pożyczek społecznościowych. Następnie trzeba wystawić tzw. aukcję, pod którą inwestorzy będą składać swoje oferty. Gdy nazbiera się kwota pożyczki, pieniądze zostaną wypłacone.

Dużym plusem kredytów społecznościowych jest to, że są one ogólnodostępne. Otrzyma ją każdy. Warto również wspomnieć o tym, że są one udzielane bez skomplikowanych i wymagających formalności. Udziela się ją całkowicie przez Internet, nie trzeba więc nawet wychodzić z domu. Jest o wiele tańsza od kredytu w banku. Ponieważ nie płacimy za pośrednictwo firm udzielających kredytów ani nie opłacamy usług osób udzielających pożyczek.

Niewątpliwie pożyczki społecznościowe mogą być ciekawą alternatywą dla tzw. chwilówek. Musimy jednak pamiętać, że jak każda inwestycja obarczona jest ryzykiem. Wybierajmy zatem sprawdzonych pożyczkobiorców i inwestorów. Nie pobierajmy sumy, która przekracza nasze możliwości finansowe do późniejszej spłaty.